Bezdech senny. Aparaty CPAP firmy Yuwell – atuty producenta

Mariusz Siwko
17.01.2023

Gdy po raz pierwszy będziesz poszukiwać aparatu CPAP do terapii bezdechu sennego, zorientujesz się, że na rynku jest szeroki wybór. Oferty producentów różnią się zarówno pod względem cen, jak i funkcjonalności. Jaki aparat CPAP wybrać? Firma Yuwell to producent sprzedający sprzęt medyczny w wielu zakątkach świata. Od ponad dekady działa w Polsce. Yuwell specjalizuje się w aparaturze, pomagającej cierpiącym na choroby układu oddechowego. Sprzęt medyczny tej firmy jest ceniony za efektywność w przywracaniu wysokiej jakości snu i wytrzymałość w trakcie eksploatacji.

Aparat CPAP stałociśnieniowy i automatyczny.  Typy sprzętu Yuwell

Czym różni się automatyczny aparat CPAP od stałociśnieniowego? Auto CPAP z linii modeli YH-560 oraz YH-580 można zaprogramować w odpowiednim przedziale ciśnień. Funkcjonując w tej skali, aparat CPAP automatycznie dawkuje dozy powietrza, analizując opory. Samodzielnie dopasowuje pracę do zapotrzebowania organizmu. Stałociśnieniowy aparat CPAP działa YH-360 na zasadzie niezmiennej ilości dostarczanego powietrza. To sprzęt medyczny, który sprawdza się przy zaleconym niższym ciśnieniu. Wybór aparatu CPAP sugeruje lekarz specjalista po postawieniu fachowej diagnozy. Sprzęt tego typu sprawdzi się, gdy cierpisz na obturacyjny bezdech senny. Yuwell nie specjalizuje się w aparaturze BIPAP – dedykowanej pacjentom z bezdechem mieszanym  albo centralnym.

Funkcjonalności aparatów firmy Yuwell

Aparaty na bezdech senny marki Yuwell zostały zaprojektowane z myślą o wszystkich najważniejszych opcjach użytkowania. Zakres ciśnienia aparatu CPAP możesz regulować, oczywiście stosując się do porad lekarza. Dzięki funkcji RAMP łatwiej będzie Ci zasypiać. Oznacza ona niższe ciśnienie powietrza na początku, które łagodnie rośnie. Proces odbywa się w ciągu kilkudziesięciu minut. Opcja ulgi na wydechu jest bardzo przydatna, gdy specjalista zaordynował terapię z intensywniejszymi poziomami ciśnienia. Aparat CPAP obniża ciśnienie, podczas wydychania powietrza. Podczas terapii bezdechu sennego Twoje drogi oddechowe mogą się przesuszać. Jeśli chcesz uniknąć charakterystycznej suchości w gardle po przebudzeniu, praktycznym rozwiązaniem będzie wykorzystanie nawilżacza powietrza z możliwością dopasowania skali pracy do preferencji. Aparaty do bezdechu sennego marki Yuwell gromadzą ponadto szereg danych, które będą cennymi wskazówkami dla Twojego lekarza. To statystyki dotyczące parametrów snu, jakie możesz pobrać i następnie wydrukować do analizy.

Maska CPAP Yuwell. Co warto wiedzieć?

Zestawy firmy Yuwell posiadają opcję automatycznego włączania i wyłączania maski po założeniu i zdjęciu. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest kompensacja wycieków. Gdy podczas snu niechcący maska przesunie się, system aparatu nadrobi utratę podawanego powietrza lub zaalarmuje Cię dźwiękowo, jeśli zsunięcie się będzie zbyt znaczące. Konstrukcja masek Yuwell wpływa na Twój komfort. Maka twarzowa CPAP YF-02 oraz maska nosowa CPAP YN-03 produkowane są bowiem bez wspornika czołowego.

Więcej informacji na temat aparatów CPAP znajdziesz na stronie https://magmarmedyczny.pl/Bezdech-senny-CPAPy/Aparaty-CPAP.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie