5 powodów, przez które budzisz się połamany

Maciej Piwowski
22.02.2023

Zdrowy i komfortowy sen jest ważny ze względu na odpoczynek i regenerację organizmu. Czasem zdarza się, że mimo przesypiania zalecanych ośmiu godzin w ciągu doby, dana osoba wstaje rano niewyspana, z bólem głowy, karku lub kręgosłupa. Przyczyn takiego stanu jest wiele, ale na szczęście można je w prosty sposób wyeliminować. Chcesz wiedzieć, dlaczego budzisz się połamany? Czytaj dalej! Sprawdź, dlaczego poduszki ortopedyczne w sklepie Selene to doskonały wybór!

Powód 1: źle dobrana poduszka. Dlaczego lepszym rozwiązaniem są poduszki ortopedyczne w sklepie Selene?

Nieodpowiednio wybrana poduszka sprawia, że podczas snu niekorzystnie układa się głowa i szyja, co prowadzi do bólu głowy, pleców i trudności w wykonywaniu codziennych czynności.

Poduszki ortopedyczne w sklepie Selene są profilowane w taki sposób, aby powstał charakterystyczny pagórek. W ten sposób idealnie podpiera się głowę i ramiona, odciążając mięśnie, a wykorzystanie pianki gwarantuje jej ergonomiczność.

Powód 2: źle dobrany materac, czyli na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Błędy podczas zakupu materaca skutkują m.in.:

  • przewlekłymi bólami pleców;
  • obniżeniem zdolności ruchowych.

Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, należy zadbać o to, aby materac odpowiadał potrzebom danej osoby. Duże znaczenie ma tutaj budowa i ciężar ciała, ponieważ te dwa czynniki należy wziąć pod uwagę podczas zakupu materaca, zwracając uwagę na poziom jego twardości.

Leżenie na zbyt miękkim materacu nie zapewnia optymalnego podporu kręgosłupa. Pojawia się ból, wzmożone napięcie mięśniowe oraz uczucie przewlekłego zmęczenia. Może to doprowadzić do nocnych skurczów nóg i zaburzeń krążenia.

Z kolei zbyt twardy materac przyczynia się do powstania bólu w górnej i dolnej części pleców. Nadmierne obciążenie tych części powoduje wady postawy.

Powód 3: nieprawidłowa postawa podczas snu

Źle dobrana poduszka i materac są najczęstszą przyczyną przyjmowania nieprawidłowej postawy podczas snu. Kręgosłup nienaturalnie się wygina, mięśnie napinają, a także pogłębiają się już posiadane wady postawy lub powstają nowe.

Warto wiedzieć, że można dopasować typ poduszki do preferowanej pozycji spania. Dobrym wyborem będą poduszki ortopedyczne w sklepie Selene.

Powód 4: brak aktywności fizycznej i praca siedząca

Kolejnym powodem złego samopoczucia po wstaniu z łóżka jest brak aktywności fizycznej i nadmierne przyjmowanie pozycji siedzącej. W ten sposób prowadzi się do osłabienia mięśni, stawów i więzadeł. Tym samym warto pamiętać o codziennej dawce ruchu, ćwiczeniach fizycznych i przerwach w pracy przy monitorze.

Powód 5: stres. Dlaczego nie należy go lekceważyć?

Stale odczuwany stres prowadzi do tzw. psychogennego bólu w narządach ruchu. W ten sposób tworzy się napięcie mięśniowe, a to utrudnia przyjęcie prawidłowej postawy ciała. Problem można zniwelować na wiele sposobów, stosując strategie walki ze stresem. Przydatny będzie też dobrej jakości materac oraz poduszki ortopedyczne. W sklepie Selene dostępny jest szeroki asortyment tych produktów.

Jak widać, istnieje kilka powodów, przez które każdego dnia człowiek budzi się połamany. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym można pozbyć się uporczywych problemów.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie